پایه تحصیلی
درس
وضعیت پاسخ

هم درس! هم بازی! هم جایزه!

با هم‌درس رقابت کن و جایزه ببر!

بازده درصدی واکنش آهن و گوگرد

اگر 4گرم گرد آهن با خلوص 8% و گرد گوگرد در گرما با هم واکنش  دهنده 9/16 گرم آهن (II) سولفید به دست آمده باشد ، بازده درصدی  واکنش را به دست آورید 

(Fe=56g/mol)(S=32g/mol)

S(s)+Fe(s)_FeS(s)

جواب این سوال رو می‌دونی؟

پاسخ‌ها

محبوب‌ترین
جدیدترین
بیشترین پاسخ
هم‌‌درس
پاسخ هوش مصنوعی

ابتدا معادله واکنش را موازنه می‌کنیم: S(s)+Fe(s)FeS(s)

جرم آهن خالص را محاسبه می‌کنیم: 4گرم * 0.08 = 3.2 گرم آهن خالص

تعداد مول آهن و گوگرد را محاسبه می‌کنیم: 32/56=0.057 مول آهن

از آنجایی که ضریب استوکیومتری آهن و گوگرد برابر است، تعداد مول گوگرد نیز باید 0.057 باشد.

جرم آهن(II) سولفید را محاسبه می‌کنیم: 0.057ȕ88=5.016 گرم

بازده درصدی واکنش را محاسبه می‌کنیم: 16.95.016ȕ100=80%

هم‌درس
icon

تمرین‌ها برات خیلی سخته؟

تمرین‌های سطح‌بندی شده در هم‌درس!

صفحه 1 از 1

دیگر محتواهای شیمی 2 پایه یازدهم

پر بازدیدترین مطالب مرتبط

بانک سوال شیمی یازدهم فصل دوم به همراه پاسخ

دبیر خانه راهبری کشوری شیمی
3.12 از 5
20.7k
0
1402/05/02

تست و پاسخ تشریحی شیمی یازدهم فصل دوم: ترموشیمی- گرما،انرژی گرمایی،ظرفیت گرمایی

مرتضی محمدی
3.45 از 5
16.1k
0
1402/09/23

جزوه فصل 2 به همراه نمونه سوال

اکرم ترابی
3.4 از 5
9.1k
0
1402/06/27

تست فصل 1 به همراه پاسخ تشریحی

1.75 از 5
7k
0
1402/06/28

جزوه فصل 2 به همراه نمونه سوال

اکرم ترابی
2.78 از 5
6.1k
0
1402/06/27
فیلتر کردن