پایه تحصیلی
درس
وضعیت پاسخ

پرسش و پاسخ

سوالات خود را بپرسید و پاسخ آن‌ها را از هوش مصنوعی تراز دریافت کنید.

زمان رسيدن موتور سيکلت به سرعت 108 کيلومتر بر ساعت

موتور سيکلتي با شتاب 4 متر بر ثانيه از حالت سکون به حرکت مي ايد ، پس از چه مدت زمان سرعت او به 108 کيلومتر بر ساعت مي رسد ؟
جواب این سوال رو می‌دونی؟

پاسخ‌ها

محبوب‌ترین
جدیدترین
بیشترین پاسخ
هم‌‌درس
پاسخ هوش مصنوعی

حل مسئله

ابتدا سرعت نهایی را از کیلومتر بر ساعت به متر بر ثانیه تبدیل می‌کنیم:

108 km/h = 108 × (1000/3600) m/s = 30 m/s

با استفاده از فرمول شتاب، زمان را محاسبه می‌کنیم:

a=ΔvΔt

که در آن a شتاب، Δv تغییر سرعت، و Δt تغییر زمان است.

با جایگزینی مقادیر داده شده:

4=300Δt

بنابراین:

Δt=304=7.5

پس از ۷.۵ ثانیه، سرعت موتورسیکلت به 108 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

هم‌درس
icon

از این مبحث فلش‌کارت بساز!

هم‌درس رو نصب کن و از این مبحث فلش‌کارت بساز تا همیشه همراهت باشه.

صفحه 1 از 1

دیگر محتواهای علوم تجربی نهم پایه نهم

پر بازدیدترین مطالب مرتبط

سوال و متن خط به خط به همراه پاسخ فالیت ها فصل1

بهفر
3.18 از 5
135.1k
11
1402/04/25

سوال و متن خط به خط به همراه پاسخ فالیت ها فصل8

بهفر
3.31 از 5
103.5k
6
1402/04/25

سوال و متن خط به خط به همراه پاسخ فالیت ها فصل2

بهفر
3.41 از 5
90.8k
8
1402/04/25

سوال و متن خط به خط به همراه پاسخ فالیت ها فصل4

بهفر
3.55 از 5
75.7k
4
1402/04/25

سوال و متن خط به خط به همراه پاسخ فالیت ها فصل5

بهفر
3.58 از 5
71.4k
3
1402/04/25
فیلتر کردن